0

تایپ فاندری چیست؟

دسته بندی ها : weblog 17 اردیبهشت 1398 مهدی روندی 425 بازدید
typefoundry

تایپ فاندری شرکتی است که تایپ‌فیس‌های طراحی شده را توزیع و منتشر می‌کند. قبل از نشر رومیزی، تایپ فاندری‌ها با تولید و فروش فلزات و انواع چوب و ماتریس برای استفاده و چاپ در ماشین آلات ریخته‌گری مانند ماشین‌های Linotype و  Monotype طراحی حروف انجام می‌دادند. تایپ فاندری‌های دیجیتال امروزه کار توزیع (فونت‌های دیجیتالی) ایجاد شده توسط طراحان را بر عهده دارند، که ممکن است به سفارش کارفرما (تایپ فاندری) باشد و یا به طور مستقل توسط طراح تایپ انجام شده باشد. برخی فاندری‌ها نیز ممکن است خدمات طراحی سفارشی ارائه دهند.

تایپ فاندری‌ها علاوه بر طراحی تایپ و خرده فروشی، فونت‌ سفارشی را برای مشتریان خود در هر ابعادی و با نیازهای خاص ایجاد می‌کنند و با ارائه محصولات و فونت‌های چاپی و وب با کیفیت عالی برای مدیران برند، طراحان، ناشران، مدیران فناوری اطلاعات و توسعه دهندگان محصولات به جامعه طراحان خدمت می‌کنند.

 

04typefoundry

07typefoundry

08typefoundry

 

 

 

منبع تصاویر: نمایشگاه تایپ‌فیس‌های روزنامه‌های فارسی قرن بیستم

مهدی روندی
مهدی روندی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان فونت‌ها

با عضویت در خبرنامه ویژه فونت‌ها از آخرین جشنواره‌های سایت باخبر شوید!